קבלה ואהבה

קבלה ואהבההקבלה מעבירה לנו כבני אדם את מהותה ואת תפקידו של האדם בעולם והיא דנה בעניינים שונים שלמרות היותם כאלה שנראים פשוטים, אין אנו יודעים לפרש אותם כהלכה, כלומר הקבלה היא נוצרה בשביל העם – קבלה לעם.
המשפט הידוע בתורה הוא “ואהבת לרעך כמוך” מתפרש על ידי כל אחד בצורה אחרת, בדרך בה הוא מסתכל על הדברים, ונשאלת השאלה מהי הדרך הנכונה להסתכל ולפרש משפט זה. כאשר מדברים על קבלה יש לציין גם על החזרת אהבה לפי הקבלה שהיא אחת הדרכים לזוגיות טובה.

הקשר בין ספר הזוהר גלגל המזלות ואהבה

הרב יהודה אשלג שכתב לספר הזוהר הביא לידיעתנו את העובדה שהקבלה איננה מיועדת רק ליחידי סגולה או אנשים נעלים אלה היא פונה לכלל העם במטרה להסביר את מהותו של האדם. על פי קבלה ועל פי ספר הזוהר, הנשמה שהבורא ברא נקראת אדם ופירושה הוא הרצון לקבל ולהכיר את האני הפנימי. בספרי קבלה מצוי המשפט “ואהבת לרעך כמוך” אשר מהווה כשלד אל יהדות, ניתן לפרש משפט זה בדרכים שונות.

פירוש המילה כמוך היא עשיית הטוב כלפי הזולת, כלומר לא לנצל את הזולת ולתקן את עצמו כלפי הזולת. המילה לרעך פירושה שלא משנה כלפי איזה זולת, כלומר יש לכבד ולא לנצל כל אדם באשר הוא ולא משנה לאיזה עם או אומה הוא שייך.
ספר הזוהר והקבלה עוסקים בנושאים אלו של כבוד בין האדם לחברו וכלפי הזולת, כמובן שמסר האהבה בא לידי ביטוי אלה אם כי בצורה סמויה אך עדיין ישנו דגש על אהבת הזולת והוקרת כבוד כלפי כל אדם ואדם.

איך קבלה יכולה להשפיע על יחסי האהבה

הקשר בין קבלה ואהבה הוא מורכב ומשתנה מאד מאדם לאדם. קבלה מתייחסת לקבלת דברים כפי שהם, ללא דרישה לשנותם או לשדרגם. זו התנהגות אם כך, שבה אדם מקבל ומכביר ערך על אנשים או מצבים כפי שהם, בלעדייך ובלעדייך לא. הקבלה יכולה לשפע חיובית על יחסי האהבה בכמה דרכים:

הקבלה יכולה לייצר קשר חיבורי

כשאנו מקבלים את השותף שלנו כפי שהוא, בלעדייך לא ובלעדייך לא, זה יכול לבנות יחסים חזקים יותר. התחושה שהאדם השני מכיר ומקבל אותנו באמת, ואינו מצפה לשינויים כדי להתאים לציפיות או תקוות מופרטות, יכולה לקדם את החיבור והקרבה בינינו.

הקבלה עוזרת להקלה על התקשורת

כשיש קבלה, התקשורת יכולה להיות פתוחה וכנה יותר. כל צד יכול להביע את עצמו ולשתף את הרגשותיו מבלי לחשוש מדיבור על דברים שמסבכים או קשים.

הקבלה משפיע לבניית הבנה ואמפתיה

קבלה יכולה לבנות בניה יציבה של הבנה ואמפתיה. כשאנו מקבלים את הצד השני, אנו יכולים להבין את נקודת המבט שלו ולחפש דרכים להתמודד ולתמוך בו.
כמובן, חשוב לציין שקבלה אינה משמעה שאנו מסכימים עם כל דבר שיקרה או יעשה. זה פשוט אומר שאנו מבינים ומקבלים את האדם כפי שהוא, בלעדייך ובלעדייך לא, גם כאשר יש לנו דעות אחרות או התנגדויות. בין אם ביחסים רומנטיים או ביחסים כלליים, הקבלה יכולה להיות יסוד חשוב לבניית יחסים חיבוריים ובריאים.

מידע נוסף על התאמת מזלות שיכול לעניין אותך